Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. Dzisiaj w II niedzielę Wielkiego Postu, od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich  wspólnotach parafialnych prowadzona jest zbiórka do puszek na cele misyjne. Ofiary zasilą fundusz solidarności z misjonarzami, którym dysponuje Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Każdego roku wspiera ono finansowo ponad 160 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych, realizowanych na placówkach misyjnych przez polskich misjonarzy. Za każdy więc odruch dobroci serca i złożoną ofiarę do puszki (jako swoistą jałmużnę wielkopostną) – serdeczne  Bóg zapłać.

2. Przy okazji zachęcamy do włączenia się w akcję wielkopostną Caritas Polska „Jałmużna Wielkopostna”. W pobrane w zakrystii skarbonki można w tym świętym czasie wrzucać małą ofiarę, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane zaspokojenie potrzeb seniorów, osób biednych w naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę 24 marca:

o 15.00 – na plebanii spotkanie FAUSTINUM

o 17.00 - Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 11-13 kwietnia 2019 r. (czwartek, piątek, sobota przed Niedzielą Palmową).

5. Od dzisiaj w zakrystii przyjmowane są zapisy osób chętnych na Pielgrzymkę Autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach połączoną z nocnym czuwaniem. Termin pielgrzymki: 4/5 maja br. (sobota-niedziela). Orientacyjna cena wyjazdu od osoby (w zależności od liczby uczestników) od 60 do 65 zł. Przy zapisach podajemy swój numer PESEL, numer telefonu oraz wpłacamy kwotę 60 zł.

6. Przypominamy, że w Okresie Wielkiego Postu

●w każdy piątek o godz. 16.30 – DROGA KRZYŻOWA

● w każdą niedzielę o godz. 16.30 – GORZKIE  ŻALE z kazaniem pasyjnym

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego śp.+ Roberta Blusa (l. 46, Polesie). Wieczny odpoczynek