Ogłoszenia

3 Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

1. W tym tygodniu 31 stycznia przypada ostatni piątek miesiąca. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 17.00 na Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, podczas którego w sposób szczególny modlić się będziemy o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne do służby w kościele

2. Również w tym tygodniu 1 lutego przypada I sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do udziału o godz. 8.00 we Mszy św. Wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

5. Również w przyszłą niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Przypominamy, że z początkiem Wielkiego Postu rozpocznie się w parafii Kurs Przedmałżeński. Osoby zainteresowane zapraszamy do zgłaszania swego udziału.

7. Wszystkich zainteresowanych Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje 5-6 letnie dziecko do oddziału „zerówki” w Szkole Podstawowej w Dzierzgówku dyrektor tejże szkoły serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 29 stycznia 2020 r. o godzinie 1700.

8. Wzorem ubiegłorocznego wyjazdu do Wilna, w tym roku planowany jest 4-dniowy parafialny wyjazd w Bieszczady i do Lwowa z noclegiem w tymże mieście. Termin 30 czerwca – 3 lipca br. Prosimy więc o przemyślenie swego udziału w wycieczce. Dokładny program i cena podane będzie do wiadomości w lutym.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych śp. śp. + Józefa Kucińskiego (l. 81, Dzierzgówek) i + Kazimierza Michalskiego (l. 62, Bełchów). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

10. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Porządek Kolędy w tym tygodniu:

 

Wizyta duszpasterska w dniach: 27-30 stycznia 2020 r.

Poniedziałek 27 stycznia 2020 r.

od 9.00 – Bełchów, nr 26-51 (1 ks.)

od 17.10 – Bełchów, ul. Szkolna blok nr 3 (dłuższy) (1 ks.)

od 17.40 – Bełchów, ul. Szkolna blok nr 1 (krótszy) (1 ks.)

 

Wtorek 28 stycznia 2020 r.

od 9.00 – Bełchów, ul Polna (2 ks.)

od 17.10 – Bełchów, ul. Przemysłowa 14 – blok (1 ks.)

od 17.40 – Bełchów, ul. Przemysłowa 12 – blok (1 ks.)

 

Środa 29 stycznia 2020 r.

od 9.00 -Bełchów, za szkołą i nad rzeką (1 ks.)

od 17.40 – Bełchów, domy przy drodze od ul. Słonecznej do wsi Polesie

 

Czwartek 30 stycznia 2020 r.

od 17.40 – Sierakowice Lewe – posesje o nr 19